Prawo budowlane w praktyce

Decydując się na prowadzenie prac, których zakres bazuje na zapisach znajdujących swoje odzwierciedlenie w prawie budowlanym, z pewnością trzeba dołożyć wszelkich możliwych starań, by je respektować. Prawo budowlane jest w wielu miejscach dość restrykcyjne, jednak nie jest tak dlatego, by uprzykrzyć życie projektantom i firmom wykonawczym, tylko po to, by zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom obiektów budowlanych i osobom znajdującym się w ich pobliżu.

„Nie” dla samowolki budowlanej

Decydując się na prowadzenie prac, których zakres bazuje na zapisach znajdujących swoje odzwierciedlenie w prawie budowlanym, z pewnością trzeba dołożyć wszelkich możliwych starań, by je respektować

Autor zdjęcia: SparkFunElectronics

Prawo budowlane szczegółowo określa jak przygotowany powinien być plac budowy i jak prowadzone winny być prace, ale także definiuje dla jakich czynności wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, a także kto może podjąć się przygotowywania projektu. Tak kompleksowe zadbanie o inwestycję, daje gwarancję należytego jej wykonania i to na każdym jej etapie.

Gdy coś idzie nie po myśli…

Czasem jednak sprawy przybierają zły obrót. Pewne rzeczy wymykają się spod kontroli… Wówczas konieczny jest dobry prawnik prawo budowlane, który zadba o interesy klienta, którego reprezentuje. Posiadając rozległą wiedzę nie tylko z zakresu prawa budowlanego, ale także i prawa cywilnego, jest w stanie osiągnąć założony cel i uporać się z problemem, do którego jest angażowany.

Brak możliwości komentowania.