Spółki w Polsce i etapy ich zakładania

W przypadku chęci założenia spółki w Polsce, z powodu skomplikowanego prawa, czasem potrzebna jest pomoc na praktycznie każdym etapie zakładania takiej formy działalności. W niektórych przypadkach proces ten może trwać nawet do kilku miesięcy. Najbardziej popularną formą spółki w Polsce, jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a z uwagi na wyjątkowe korzyści 30 staje się coraz bardziej popularne.

Etapy zakładania spółki

W przypadku chęci założenia spółki w Polsce, z powodu skomplikowanego prawa, czasem potrzebna jest pomoc na praktycznie każdym etapie zakładania takiej formy działalności

Autor zdjęcia: FootMassagez

Najpierw należy zdecydować się, jaki rodzaj spółki chcemy założyć. Do wyboru jest wiele różnych forma spółek, oprócz bardzo popularnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mamy najbardziej wymagającą spółkę akcyjną, ale też również mniej znane spółki jawne, komandytowe, komandytowo-akcyjne oraz partnerskie i cywilnej.
Zanim przystąpi się do procesu zakładania spółki, należy zapoznać się z różnicami pomiędzy nimi, i dopasować taką, która najbardziej pasuje do formy prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Można też skorzystać z kancelarii prawnej, w celu przebrnięcia przez cały proces rejestracji.

Gdy zdecydujemy się już, jaką spółkę chcemy założyć, w kolejnym kroku należy sporządzić wszystkie dokumenty potrzebne do jej założenia.

Szczególnym dokumentem jest umowa spółki, która dla każdego partnera powinna być stworzona w sposób indywidualny. Powinny być w niej zawarte wszystkie potrzeby i cele spółki, a także relacje, jakie mają panować pomiędzy wspólnikami. Zakładanie spółki na tym etapie jest kluczowe, ponieważ to umowa spółki jest dokumentem, który rozstrzyga wewnętrzne kwestie w spółce oraz definitywnie ustala wszystkie panujące w niej relacje. Dobrze przygotowana umowa pozwoli uniknąć wielu problemów.

Finalizacja zakładania spółki

Po przygotowaniu wszystkich dokumentów pozostaje udanie się do notariusza, w celu zawarcia umowy założenia spółki. Wszystkie pozostałe kwestie prawne, takie jak rejestracja spółki w rejestrze przedsiębiorców, urzędzie Skarbowym i statycznym, zależą wyłącznie od decyzji spółki i obsługującej ją Kancelarii.

Brak możliwości komentowania.